Sigulda

Sigulda – viesus mīlošā Vidzemes pērle

Siguldu uzskata par vienu no skaistākajām Latvijas pilsētām. Šķiet, ka šeit var atrast nedaudz visu – kultūru, mūziku, sportu, dabu un atpūtu.
Kopš 17. gadsimta Sigulda tika izvēlēta kā vieta, kur atpūsties un uzturēt cilvēku veselību no Krievijas, Baltijas valstīm un citām tuvējām un tālu vietām. Šodien Siguldā dzīvo viena no prestižākajām Latvijas slimnīcām, kuru pakalpojumus izmanto arī daudzu citu valstu iedzīvotāji. Pilsētas teritorijā joprojām tiek uzturētas labas viesmīlības tradīcijas. Pakalpojumu personāls viesnīcās un restorānos, kā arī paši pilsētas iedzīvotāji, runā vairākās svešvalodās (angļu, krievu, vācu). Baudiet maltīti vietējās kafejnīcās un restorānos, patiešām ir milzīga pieredze, sākot no tradicionālajiem latviešu ēdieniem līdz gardām delikatesēm pasaulē. Sigulda un Rīgas-Gaujas reģions ir atzīts par 2017. gada Eiropas virtuves reģionu. Mierīgā rehabilitācijas procesa gaitā šeit ir ļoti viegli justies kā mājās.
Pilsēta atrodas 53 km attālumā no Rīgas galvaspilsētas un 2014. gadā kā Eiropas kultūras galvaspilsēta tā bija Rīgas pilsētas partnere. Siguldā ir viegli pieejama ar sabiedrisko transportu un, protams, ar personīgo automašīnu. Gleznainā pilsēta, kas ir īpaši populāra rudenī, kad māte pārveido kokus par zeltaini dzeltenu, oranžu un sarkano toņu masīvu, atrodas Gaujas upē un piedāvā nianses, kas atgādina Šveices Altus.
Dabas cienītājiem būs prieks ar pastaigām Gaujas nacionālajā parkā, kas ir Latvijas lielākais un vecākais nacionālais dabas parks. Teritorijai ir unikālas ainavas un Latvijas lielākās klinšu ekspozīcijas – smilšakmens nokrāsas, klintis un alas, kā arī kultūrvēstures dārgumi, kas bagāti ar leģendām un pasakām. Nacionālajā parkā ir vairāk nekā 500 kultūras un vēstures pieminekļi – pilskalni, akmens pilis, baznīcas, muižas, ūdensdzirnavas un vēja dzirnavas, kā arī citi arheoloģiskie, arhitektūras un mākslas pieminekļi. Viena no leģendārākajām un skaistākajām vietām Siguldā ir Turaidas pils un mīlas stāsts par Turaidas rozi. Gutmaņa ala atrodas blakus, cauri Gaujas upei šķērso gaiss vagoniņš, bet visaktīvākie ceļotāji var baudīt šķēršļu kursus, kas mežacakis piedzīvojumu parkā ir apturēti kokos. Neaizmirsīsim krāsaino lazdu riekstu spieķi, kas kļuvusi par Siguldas simbolu.
Latvijā ziemas sporta veidi ir tieši saistīti ar Siguldu. Bobsleja trase piedāvā starptautiskus sacensības golfa sacīkstēs (bobslejs un skelets), bet varat pārbaudīt slēpošanas trases jūsu kalnu un slēpošanas iespējas. Vasarā Siguldas pilsdrupās Operas festivāls apvieno klasisko mūzikas entuziastu. Gumijlēkšana “Aerodium” – vertikālais vēja tunelis, kurš pēc Turīnas olimpiskajām spēlēm, Folk Song Hill, koncertzāle “Baltais flīģelis” kļuva pazīstams visā pasaulē un Kremerata Baltica festivāls – īpašie iemesli, kāpēc Siguldā ir reāla vieta atpūtai un veselības uzlabošanai.

<span class="screen-reader-text">Posted in:</span> Pilsētas