prata uzturesana forma

Ķermeņa un prāta uzturēšana formā | Veselīgs dzīvesveids

Laimīgi cilvēki ir harmonijā ar savu ķermeni un prātu, viņi apzināti līdzsvaro ikdienas aktivitātes, lai pēc iespējas darītu labu sev un savai labbūtībai. Sava ķermeņa un prāta uzturēšana formā ir daudzu cilvēku prioritāte, taču dažkārt var būt grūti uzturēt konsekventu rutīnu.

Nav tādas vienas universālas receptes, kas darbotos visiem. Jo, kā jau ir zināms, kas der visam, tas neder nekam. Tomēr ir vairāki ieteikumi, kas attiecas uz visiem cilvēkiem, tik katram pašam ir jāatrod savs veids, kā to ieviest un izmantot.

Apskatīsim pāris ieteikumus, kā iegūt savu vislabāko versiju un to saglabāt pēc iespējas ilgāk!

Aktivitātes, kas izraisa prieku

Viens no galvenajiem faktoriem, lai uzturētu sevi formā, ir atrast aktivitātes, kas patiešām patīk un izraisa pozitīvas emocijas. Tas varētu ietvert jebko, sākot no dejām, pārgājieniem, peldēšanu, līdz ēst gatavošanai, mrgreen atsauksmes lasīšanai un kūleņu mešanai vakaros.

Iesaistoties aktivitātēs, kas šķiet jautras, piepildošas un aizraujošas, ķermenī izdalās endorfīni jeb prieka hormoni. Tie ne tikai ļauj piedzīvot patīkamas un saldas emocijas, bet arī lieliski palīdz tikt galā ar stresu un pat paaugstinātu asinsspiedienu.

Šīs iepriekš minētās aktivitātes ātri vien var pārtapt hobijos un, kā zināms, tie veikli pārtop patīkamos ieradumos, kas spēj viegli piesaistīt ilgtermiņā.

veseligas aktivitates

Fiziskās aktivitātes

Esam nonākuši pie daudzu cilvēku lielākā bubuļa – fiziskajām aktivitātēm. Mums ir patiess prieks par visiem tiem cilvēkiem, kuri ir atraduši savu īsto sporta veidu. Tomēr ir pietiekami daudz cilvēku, kuri izvēlas mazkustīgu dzīvesveidu pār fiziskām aktivitātēm.

Teiksim godīgi, nemaz nav tik vienkārši atrast savu sportiņu, kas ne vien iepriecina, bet liek gribēt darīt vairāk un attīstīties. Regulāras fiziskās aktivitātes iekļaušana savā ikdienas rutīnā ir viens no svarīgākajiem uzdevumiem, lai uzturētu sevi lieliskā formā.

Sava sporta veida atrašanu var uzskatīt par aizraujošu piedzīvojumu – vajag sākt ar sporta aktivitātēm, kas neprasa lielu ieguldījumu, piemēram, skriešanu, iešanu vai jogu. Pamēģini nedēļu vienu sporta veidu, ja jūti, ka tas nesagādā prieku, tad ķeries pie nākamā. Šādā veidā tu nošausi divus zaķus ar vienu šāvienu – jau uzturēsi sevi formā un beigu beigās atradīsi savu īsto sporta aktivitāti.

Regularitāte

Ķermeņa izkustināšanai un izstaipīšanai būtu jābūt tikpat pašsaprotamai kā pusdienu paēšanai vai tualetes apmeklēšanai. Tu saki, ka tev tam nav laika? Tā noteikti nav, visa atslēga ir veiksmīga laika plānošana. Nomaini braukšanu ar automašīnu pret iešanu ar kājām, kaut vai daļēju iešanu ar kājām – izmanto sabiedrisko transportu un ej uz trešo pieturu, nevis sev tuvāko.

Sadali pusdienas pārtraukumu divās daļās – ātras pusdienās, kam seko tikpat raita 15 minūšu pastaiga svaigā gaisā. Pateicīgs būs gan tavs ķermenis, gan tavas smadzenes – darbā būs daudz vieglāk koncentrēties un nejutīsi nogurumu.

Atceries, ka vingrojumi ne tikai palīdz uzlabot sirds un asinsvadu veselību, bet arī uzlabo garastāvokli un vispārējo labsajūtu. Tavs ķermenis ir tava atbildība.

Sabalansēts uzturs

Sabalansēta un barojoša uztura uzņemšanai ir izšķiroša nozīme, lai saglabātu formu un veselību. Liekais svars negatīvi ietekmē kopējo veselības stāvokli – tas ir nevajadzīgs slogs locītavām, sirdij un asinsvadiem. Ko nozīmē sabalansēts uzturs? Tā noteikti nav strikta diēta!

Sabalansēts uzturs ir apzināta un pārdomāta ēšana, koncentrējoties uz veselīgiem pārtikas produktiem, piemēram, augļiem, dārzeņiem, olbaltumvielām un pilngraudu produktiem un vienlaikus samazinot pārstrādātu pārtiku, kurā ir daudz cukura un neveselīgu tauku.

Sabalansēts uzturs neizslēdz eklērus un alus kausu, tas aicina šo labumu uzņemšanu līdzsvarot ar papildu dārzeņu vai augļu devu un ūdens dzeršanu.

sabalansets uzturs

Atpūta un miegs

Ir tik vienkārši ļauties ikdienas steigai – darbam, mājas solim un fiziskajām aktivitātēm, ka mēs bieži aizmirstam, cik ķermenim un prātam ir nozīmīgs miegs un kvalitatīva atpūta. Pietiekams miega daudzums ļauj ķermenim atjaunoties un uzlādēties nākamās dienas aktivitātēm. Eksperti iesaka pieaugušajiem gulēt 7 līdz 9 stundas.

Guļot mazāk par 7 stundām diennaktī ilgtermiņā ātri vien var iedzīvoties veselības problēmās. Runājot par atpūtu, lai arī jebkurš hobijs skaitās kā atpūta, ikdienas ritumā būtu vēlams ieviest pavisam mierīgas aktivitātes, kā jogu, meditāciju, grāmatu lasīšanu vai vienkāršu pabūšanu klusumā ar savām domām.

Pareizi izvēlēta atpūta var palīdzēt samazināt stresa līmeni un veicināt vispārējo labsajūtu. Ir svarīgi atpūtināt gan ķermeni, gan prātu, jo neatpūties prāts neļaus ķermenim pilnvērtīgi funkcionēt un otrādi.

Secinājumi

Ir pārsteidzoši daudz lielisku veidu, kā saglabāt fizisko formu, veselību un asu prātu. Būtībā to klāsts un variācijas ir tik plašs, ka ikviens, ja vien vēlētos, spētu atrast savam dzīvesveidam piemērotu aktivitāti. Neuztraucies, jo nav tādu darbību vai hobiju, kas būtu pilnībā slikti.

Visa māksla slēpjas balansā – vīna glāzi izlīdzini ir 20 minūšu jogu, hamburgeru ar papildu porciju dārzeņiem nākamajā maltītē, izlaistu treniņu ar kārtīgu izstaipīšanos, pārāk ilgu ruļļu griešanu kazino ar garu pastaigu svaigā gaisā.

Ieskaties citos mūsu padomu rakstos te:

Atrodot sev tīkamas aktivitātes, iekļaujot regulāras fiziskās aktivitātes, uzņemot sabalansētu uzturu, piešķirot prioritāti kvalitatīvam miegam un saņemot apkārtējo atbalstu, veselīga ķermeņa un spirgta prāta uzturēšana ir ikvienam reāli sasniedzams mērķis.