Ko redzēt Siguldā

Ko redzēt Siguldā

Sigulda ir viena no skaistākajām Latvijas pilsētām, kas katru gadu pulcē tūkstošiem tūristu gan no citām valstīm, gan citām Latvijas pilsētām. Ja arī tu plāno doties uz Siguldu un domā par to, ko redzēt Siguldā, šis raksts tev noderēs.

Šajā rakstā apkoposim dažus no populārākajiem ieteikumiem par to, ko redzēt Siguldā – ko garšīgu apēst, kur pastaigāt un kā izklaidēties.

Vairums no ieteikumiem ir ņemti no interesantā raksta Ko darīt Siguldā, kurā noteikti ieskaties.

Baudīt dabas skaistumu Siguldā

Sigulda ir pilsēta, kas visvairāk vietējiem asociējās ar zelta rudens baudīšanu. Siguldas kalnainais reljefs ir lieliski piemērots elpu aizraujošu skatu baudīšanai. It īpaši aktuāli tas, protams, ir Latvijas gleznainā rudens laikā. 

Ir izveidoti dažādi skatu piepildīti un aizraujoši pastaigu un pārgājienu maršruti. Tādā veidā baudīt Siguldas dabu ir vēl patīkamāk. 

Lūk, dažas vietas, ko noteikti ir vērts apskatīt:

  • Gaisa vagoniņš;
  • Panorāmas rats;
  • Paradīzes kalns;
  • Sēnīšu maršruts;
  • Turaidas pils un alas;
  • Siguldas svētku laukums.

Katra no šīm iepriekš pieminētajām vietā ļauj baudī skaistus dabas skatus no īpaši kalnainām vietām. Vai arī no pavisam augsta skatu punkta –vagoniņā vai panorāmas ratā.

Ko redzēt Siguldā

Aktīvā atpūta Siguldā draugu lokā

Kad ir skaidrs, ko redzēt Siguldā, nākošā lietā ir izdomāt, ko darīt Siguldā. Ja esi atbraucis uz šo pilsētu draugu vai ģimenes lokā, tad varbūt tev interesē veidi, kā aktīvāk pavadīt laiku šeit. 

Jau atkal jādomā par šīs pilsētas burvīgajām priekšrocībām nokļūt augstu gaisā un tādā veidā baudīt skaistus skatus. Tā kā tas ir pilsētas lielākais trumpis, tad arī daudzas aktivitātes ļauj pabūt augstu gaisā un izklaidēties.

Lūk, daži no populārākajiem atpūtas veidiem:

  • Lēkšana ar gumiju;
  • Zipline lidojums augstu gaisā;
  • Tarzāns un Meža kaķis;
  • Aerodium vēja tunelis lidot gribētājiem.

Siguldā ir tik daudz aizraujošu veidu, kā atpūsties un labi pavadīt laiku. Iepriekš minētais zipline lidojums vai lēkšana ar gumiju ir aktivitātes, kas daudziem ir absolūto piedzīvojumu sarakstā. Šī ir īstā pilsēta, kur šādus sapņus piepildīt.

Ko redzēt Siguldā

Garšīgi paēst Siguldā

Katra ceļojuma un atpūtas laikā svarīgi ir labi un garšīgi paēst. Bieži vien dodoties uz jaunām pilsētām paši nezinām, kur vislabāk paēst. Slikti izvēlēta kafejnīca vai restorāns nereti patiešām var sabojāt dienu. Siguldā ir vairākas ievērības cienīgas vietas, kur paēst.

Jāņa tirgus ir viena no pirmajām vietām, kas iekrīt acīs gan no ēkas ārējā dizaina, gan no iekšējā interjera. Ēdiena piedāvājuma ziņā arī ir no kā izvēlēties, jo šeit vienu viet ir iespējams pasūtīt maltītes no dažādiem Siguldas ēdināšanas uzņēmumiem.

Tur arī iesakām doties, jo būs iespēja nogaršot pēc izvēles gan slaveno Sigulas kebabu, gan arī zivju ēdienus no Lielā loma. Veģetāriešiem un vegāniem prieku sagādās kafejnīca Stirna un avokado.

Tagad, kad zini, ko redzēt Siguldā, lai tev izdevusies atpūta!

Par Siguldu vēl lasi rakstā Sigulda – viesus mīlošā Vidzemes pērle, savukārt par citām pilsētām vairāk uzzini rakstā Ko redzēt Vidzemē.

<span class="screen-reader-text">Posted in:</span> Pilsētas